Autor Subiect: Calculatoare noi de la IHL Data Corporation  (Citit de 525 ori)

Offline Lucian Apollo Zalmoxe Lumina

• Administrator
  • Newbie
  • Mesaje postate: 28
    • Vezi Profilul
Calculatoare noi de la IHL Data Corporation
« : Februarie 01, 2016, 06:50:14 p.m. »
Dragi Prieteni,

In scopul facilitarii interesului pentru Democratia Virtuala,azi am inaugurat un nou concept democratic si virtual revolutionar:Inchirierile de Hardware si Software operate de firma mea,IHL Data Corporation

Scopul meu e ca toti romanii sa aiba acasa cate un calculator,datorita faptului ca un taximetrist mi-a spus azi,16 ianuarie 2016,de ziua mea cand am implinit 37 de ani ,ca majoritatea romanilor stau pe net de pe tableta si de pe telefon

Astfel ei nu se bucura de binefacerile Erei Informationale

Spre a corecta acest lucru,am decis sa cumpar o cantitate mare de licente de Linux in sistemele Zorin OS Ultimate si Cylon Linux si preferatul meu,Artistx Linux si sa asamblez o cantitate mare de calculatoare ieftine si bune:)

Datorita faptului ca sistemul de operare Linux permite f multe lucruri ,e stabil si sigur si merge chiar si pe calculatoare cu 256 MB Ram,lucru verificat de cei care vand VPS-uri pe net,am hotarat sa sar peste Windows care se misca greu si prost si ...merg si jocurile pe Steam pe Linux:) dragi prieteni

Astfel voi inchiria la toti romanii calculatoare ieftine la preturi f mici ,lunare

Respectiv va vom da calculatoare si programe la 5% din pretul sau costul initial:X pt ca va iubim pe toti:P

In fiecare luna veti plati 1/20 din pret pana cand veti ajunge la 100% si dupa 20 de luni calculatorul va fi al vostru(in acest timp il veti folosi,bineinteles,impreuna cu zeci de mii de programe de creatie inginereasca,artistica si politica pe Linux)

Configuratiile vor fi probabil:

procesor AMD cu 2 si 4 si 8 nuclee

Memorie de 2 si 4 si 8 si 16 GB

Hard disk de 1TB si 2 Tb si 4 TB

SSD-uri de 120-1024 GB

placi video bune de la ATI echivalent 5670 sau mai bune(placa mea de acasa care duce Witcher 3 pe low) cu memorie grafica de 512 MB si 1 GB si 2 GB si 4 Gb si 8 GB

Monitoare profesionale de 21 de inci si de 19 inci si de 30 de inci cu rezolutie pana la 2560*1600 de pixeli

Sisteme de operare facute bine ca in Ardeal si in Crisana si in Transilvania:Zorin OS Ultimate si Cylon si Artistx si Kali si Tails Linux si Ozymandias Netrunner 16-numit dupa mine Ozymankos regele Babilonului si imparatul Persiei

Scopul nostru e sa oferim totul la toti

Sistemele vor avea Adobe Flash instalat astfel ca veti putea vedea filme pe youtube si Office Libre sau Open si Calibra pt e-bookuri si jocuri cu Steam instalat si Google Chrome si Moziila Firefox instalate oficial din prima cum se zice la noi la ardeleni

Deocamdata puteti admira magazinul nostru virtual la adresa

ihl-data.com

Apollo